top of page

Soutěž PR22 CZPRA Prosinec

Začátkem prosince ST8 pořádal první soutěž PR22, která byla zároveň první ze tří kvalifikačních soutěží CZPRA pro mistrovství světa IPRF v Dynamické Přesné Střelbě s malorážkami, které se bude konat koncem léta 2023 v Itálii.Počasí nám přálo a tak celý den mrzlo a mírně padal sníh. Skutečně zimní atmosféra... Pravda, ten mráz byl už trochu moc...Soutěž měla 8 situací a střílelo se na vzdálenosti od 65 metrů do 220 metrů. V tomto případě nebyl před začátkem nástřel, ale každý se musel spolehnout na to, že nastřeleno má. Samozřejmě každý měl možnost si kdykoliv předtím zbraň nastřelit - Střelnice Skalice je veřejná a je možnost tam kdykoliv jít a trénovat... Někteří střelci této skutečnosti také využili.


Situace i vzdálenosti a velikosti terčů byly známy s předstihem. Nicméně postavené byly až v noci před zahájením, takže nikdo neměl možnost si natrénovat tyto konkrétní překážky dopředu. Z tohoto pohledu šlo více o to, kdo má univerzální dovednosti a dokáže se adaptovat lépe, než o to, kdo dokáže natrénovat konkrétní situaci lépe. A to byl také záměr...


V této soutěži byly všechny situace na přesně daný počet výstřelů a postup řešení terčů. A to stylem - netrefíš, pokračuješ na další. Pravdou je, že díky tomuto hodnocení nemívá na situacích mnoho střelců plný počet bodů. Také obtížnost nebyla lehká, ale střední. Přeci jen to nebyla soutěž určená primárně pro začátečníky, ale kvalifikace na mistrovství světa. A v tomto případě by nízká obtížnost nebyla adekvátní.První situace byla vcelku standardní - ježek... Tato překážka je zcela standardní a objevuje se skoro na všech soutěžích DPS a to ať už s malorážkami, nebo i s klasickou puškou.


Nejlepší výsledek Martin Hlušička, 8 zásahů.Střecha je také standardní překážka. V tomto případě jsme měli trochu zvýšenou obtížnost pro praváky, protože z levé strany střechy střílet první terč vpravo bylo prostě trochu složité. Zde měli leváci přeci jen o něco snažší podmínky...


Nejlepší výsledek Jakub Janoušek, 5 zásahů.
Kůly jsou opět standardní situace, se kterou se lze setkat velmi často.


Nejlepší výsledek Jakub Dvořák, 10 zásahů - plný počet.Paleta je další ze standardních a běžných překážek. Stejně tak i střelba slabou rukou a slabým okem. Tentokráte byli v mírné výhodě pro změnu praváci...


Nejlepší výsledek Martin Hlušička, 8 zásahů.Sudy jsou další běžná situace všude ve světě.


Nejlepší výsledek Tomáš Hubáček, 6 zásahů."Motanice" je specialita na soutěžích středoevropské série PRS, která je na každém závodě na Slovensku. V tomto případě jsme jí zařadili proto, aby se střelci také trochu zahřáli...


Nejlepší výsledek Pavel Janů, 6 zásahů - plný počet."Stěna" je další zcela běžná situace. Občas někdo může mít problém s velikostí "okna". Ty nejsou malá, ale ne všem střelcům se daří vybudovat v nich pozici rychle.


Nejlepší výsledek Jakub Dvořák, 8 zásahů - plný počet.
Obráceně šikmá plocha byl trochu chyták a šlo o to, jak si kdo poradí. Běžné nožičky i při vysunutí na maximum byly totiž stále nízké... Někdo má ovšem nožičky, které jdou vysunout nadstandardně, jiný použil podložku pod ně a našlo se i několik střelců, kteří využili stativ... Na této situaci bylo zajímavé sledovat odlišný přístup jednotlivých střelců.


Nejlepší výsledek Jakub Janoušek, 9 zásahů - plný počet.Vítězové si své umístění opravdu zasloužili. Také se ukázalo, kdo je jak připraven střelecky i jak dobře mu funguje technika. A je potřeba zmínit, že mezi druhým a sedmým místem v kategorii Open to bylo hodně těsné.

PR22 jsou soutěže, kdy je maximální vzdálenost terčů do 250 metrů a to je v našich podmínkách možné na více střelnicích. Také malorážky samy o sobě a především střelivo do nich je dostupné. A především - je to zábava!
Děkujeme za podporu sponzorům: Savetheday IBO POĽOVNÍKIBO CZWiley X Czech Republic​ BEAREKA​

Comments


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
bottom of page