Úprava zbraně


Někdy člověku nevyhovuje některé vybavení na 100% a tak se snaží ho nějak upravit. Nebo v tomto případě ještě vymyslet a vyrobit něco úplně nového...

Pojďme se tedy podívat na jednu malou předělávku zbraňového systému, spojenou s povrchovou úpravou podle našich představ.

Takto zpočátku vypadala jedna z našich zbraní. Tikka T3 6,5x55. Šasi MDT HS3. K tomuto šasi jsem zpočátku provizorně namontoval rukojeť a pažbu z AR15, protože jsem chtěl pažbu, kterou nikdo nenabízel (dnes je situace již jiná), a musel jsem jí nejdříve vyrobit a rukojeť ještě nepřišla... Také jsou na ní nožičky Versa-Pod.

A tohle jsem z ní udělal...

Na šasi HS3 jsem chtěl tubusové předpažbí, aby mohly být nožičky jednak více vepředu a také blíže k hlavni. Také jsem chtěl mít do budoucna možnost instalace různého příslušenství.

Předpažbí jsem chtěl s co nejužším profilem, jednak kvůli váze a také, aby příliš nepřekáželo a nerušilo. Je dokonce o něco užší než samotné šasi.

Další změnou byla instalace rukojeti Ergo Grip Deluxe, kterou dnes používám na všech zbraních, protože jsem nenašel lepší alternativu... Také bylo nutné předělat páku závěru, protože původní byla maličká, špatně se s ní manipulovalo a v tomto šasi to byla úplná tragédie... Tato nová s kuličkou se ovládá úplně skvěle, jsem moc spokojený.

Další změna byla sklopná pažba. Botka je seřiditelná MDT a lícnice seřiditelná Accuracy International.

Použili jsme kloub D-force, který se v době, kdy jsme tuto úpravu dělali, jevil jako nejpevnější. Dnes už bych šel ale jinou cestou...

Pažba má vybrání, do kterého zapadá ve sklopeném stavu klika závěru. Na obrázcích je pouze polotovar, výsledná podoba bude trochu sofistikovanější.

To, aby se pažba zavřela přes kliku závěru, jsem chtěl od počátku. Sklopnou pažbu jednak kvůli přepravě a také kvůli čištění. No a sklopnou přes kliku proto, aby jí jednak ochránila a také aby ve sklopeném stavu nebyla puška příliš široká. Také toho můžu pškně využít při přesunech s puškou na popruhu...

Celou sestavu pak bylo samozřejmě potřeba řádně otestovat, jestli nějak negativně neovlivnila původní výkon a přesnost systému... Ovlivnila, ale pozitivně. Díky dvojnožce více vepředu a blíže k hlavni, je při střelbě velmi stabilní. Dílo se tedy podařilo.

Dalším krokem pak byla povrchová úprava, což si ukážeme příště...

Větší obrázky v galerii...

#65x55 #MDT #custom

Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square

© 2018 by ST8

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Sociální Icon