top of page

O nás

Střelecký Tým 8 (ST8) vzniknul původně jako tým střelců Long Range a Dynamické Přesné Střelby (LR a DPS). A tyto stránky jsem utvořil, abych ukázal naši činnost, zveřejnil nějaké recenze, nápady a podobně. Postupem času začalo materiálu přibývat, a tak se stránky a blog rozrostly do nynější podoby…

Během času také došlo k tomu, že ST8 zdaleka není zaměřený jen na Long Range a Dynamickou Přesnou Střelbu, ale také na obrannou střelbu z krátkých zbraní a karabin či samonabíjecích pušek. Počet členů týmu vzrostl na několik desítek členů. Děláme pravidelné týmové tréninky s krátkými zbraněmi, puškami i LR a DPS a samozřejmě i týmový víkend pro radost a odreagování.

Har01.jpg

Co se týče střelby z krátkých zbraní, tak se věnujeme především Dynamické Obranné Střelbě. Trénujeme každý týden a pravidelně se účastníme soutěží LOS – Lidová Obranná Střelba, kde máme zástupce ve všech kategoriích (Pistole, Malá pistole, Revolver a Malý revolver). Na mistrovství ČR 2020 jsme byli v počtu 8 střelců, což byl největší tým, který se účastnil… Výsledky našich střelců jsou čím dál tím lepší a medaile vozíme vcelku pravidelně.

S karabinami a samonabíjecími puškami také trénujeme pravidelně a také jde o Dynamickou Střelbu. A samozřejmě že i v těchto disciplínách soutěžíme. A to buď soutěžích LOS, nebo v různých taktických soutěžích. I zde se našim střelcům poměrně daří.

Střelba z přesných pušek je i nadále naší srdeční záležitostí. Střílíme i soutěže v přesné střelbě na střední vzdálenosti (do 300 metrů. To je dané typem střelnic v ČR), dále Long Range (300 – 1.400 metrů. Většinou v zahraničí) a také rádi a úspěšně Dynamickou Přesnou Střelbu (bývá už i od 20 metrů až na vzdálenosti přes 1.000). To bývají jednak civilní soutěže typu PRS, které se v Evropě začínají více a více pořádat, a také taktické soutěže, které zde mají tradici. Někdy je jejich součástí i maskování a nestřelecké disciplíny z okruhu dovedností z ozbrojených složek (odhady vzdáleností, práce s mapou, přesuny v terénu, střelby v noci, práce na laně, zdravotní příprava a podobně). Královskou disciplínou je střelba Extreme Long Range (nad 1.400 metrů), které se posledních několik let také věnujeme. V těchto disciplínách nás pravidelně zastupuje 5 střelců a výsledky máme velmi dobré.

Tento koníček není jen pro kluky, ale samozřejmě i pro holky. A my máme to štěstí, že součástí týmu jsou i děvčata a co víc - jde jim to zatraceně dobře... A také věkově jsou naši členové velmi odlišní. Od mladých až po důchodce. Jsme prostě tým normálních střelců, žádní "bojovníci"...

ST8 se věnuje samozřejmě nejen soutěžím, ale především zlepšování našich dovedností. Pravidelné tréninky, kurzy a předváděcí akce pořádáme od počátku. A jsou otevřené i pro střelce, kteří nejsou členy týmu.

Sezóna 2020 byla značně poznamenaná událostmi okolo Covidu v Evropě a obávám se, že 2021 na tom nebude o mnoho lépe. Ale tím spíš chceme využít každou příležitost k tomu, abychom dělali, co nás baví a co nám také jde.

Troufám si říci, že za těch několik let, kdy ST8 existuje, jsme si udělali jméno nejen v Čechách, ale i na Evropské střelecké scéně (především pokud jde o Long Range, DPS a ELR). A to především naší tvrdou prací a výsledky… A doufám, že v tom budeme stejně úspěšně pokračovat i dále.

Jakub "Harry" Janoušek

Zakladatel týmu

bottom of page