top of page

Pro přepravu i skladování zbraní, střeliva i ostatního vybavení potřebujeme různé kufry a boxy.

Preferuji pevné schránky a to především kvůli možnosti skládání na sebe. Samozřejmě že s tím nikde neběháme, ale slouží k uložení v trezoru, nebo k přepravě.

K přenášení na střelnici vhodné samozřejmě nejsou, k takovým účelům používáme batohy, tašky, různé "drag bagy" a podobně. Ty ale zase nejsou úplně vhodné ke skladování, především proto, že obvykle samostatně nestojí a nedají se pokládat na sebe.

Kufry06.jpg
Kufry07.jpg

Na obrázku jsou různé velikosti i typy kufrů a boxů, které používáme. Je zde 28 kufrů různých velikostí a zdaleka to nejsou všechny. Je to pouze to co mám doma. Na střelnici i jinde jich mám ještě docela dost...

Jsou zde vidět i různé kufry na dlouhé zbraně, tady je jich 10. 

Také kufry střední velikosti na různé vybavení - ty menší jen s rukojetí, ty větší i s kolečky a výsuvným madlem. A jsou zde i menší kufry na drobné vybavení, střelivo a nebo kufry na pistole.

A jaké značky používáme? To je různé. Některé kufry jsou neznačkové, obyčejné a levné. Některé jsou od Taiwanské airsoftové firmy a některé jsou Pelican. Ty jsou samozřejmě kvalitnější, ale také o dost dražší...

Kufry08.jpg
Kufry10.jpg
Kufry09.jpg

Tady je možné si všimnout že pušky jsou v kufrech "obráceně", než je ukládá většina lidí. Ale takovéto uložení je naopak správné...

Především pokud jde o pušky s puškohledy (nebo i kolimátorem), je potřeba je ukládat následujícím způsobem:

- optiku dáváme vždy na tu stranu, kde je madlo. Protože když kufr zavřeme a zvedneme za rukojeť a postavíme - tak nechceme aby váha celé zbraně byla na optice. Naopak, chceme, aby ta nejcitlivější část - což je právě puškohled, nebo optika obecně - byla nahoru.

- zbraň dáváme do kufru také tak, že když ho postavíme (třeba na kolečka), tak je dole pažba. Nechceme, aby váha zbraně šla na hlaveň. Především u zbraní pro přesnou střelbu, kdy je hlaveň volně plovoucí. Zbytečně by pak byla celá sestava namáhána a třeba při převozu autem by pak mohla nakonec být celá váha zbraně na hlavni.

Prostě když ten kufr stojí, tak chceme mít optiku, nebo hlaveň směrem nahoru.

Kufry01.jpg

Kufry jsou potřeba hlavně pro převoz zbraní v autě. Především pokud jich chceme vézt více, je důležitý rozměr kufru. Chvíli mi trvalo najít ideální kufr na pušku, aby se do něj naše zbraně vešly, ale kufry se také vešly do auta na šířku. Chtěl jsem totiž mít možnost využít i zadní sedačky. U dlouhých kufrů pak je nutné sedačky sklopit a kufry naložit ve směru jízdy. Toto mi ale vyhovuje mnohem více...

Samozřejmě je nezbytné mít na zbrani sklopnou pažbu, protože jinak by pušky samotné byly příliš dlouhé.

Nedávno se mi konečně podařilo najít vhodné kufry pro pušky. A nejen kvůli velikosti. Také kvalita a cena jsou u nich velmi příznivé. Jde o kufry značky Nuprol, které u nás prodává firma Anareus. V nabídce mají samozřejmě i jiné značky, ale tyto jsou pro naše účely ideální.

Kufry05.jpg
Kufry04.jpg

V nabídce jsou modely ve třech různých velikostech, ve třech barvách a buď s klasickým molitanem s "hrbolky" nebo i s vytrhávacími předpřipravenými rastry. Je tedy možné si vybrat z mnoha variant. Kufry jsou dostatečně odolné, mají kolečka, jsou lehké a v zásadě je cena za 4 kusy podobná jako za jeden Pelican...

A upřímně, vzhledem k tomu, že jsem jich potřeboval více, tak to byl důležitý aspekt.

Především pro naše cesty za hranice je nutné převážet zbraně jednotlivě v uzamčených schránkách a střelivo do nich zvlášť, také v uzamčených schránkách. Na obrázku je jeden kufr na pušku Pelican a pak čtyřikrát Nuprol ve stejné hodnotě... A také dva kufry se střelivem a dalšími drobnostmi.

Kufry02.jpg
Kufry03.jpg

A nakonec i dva batohy s vybavením pro činnost na dva dny a noci, včetně spaní. Velký batoh je Eberlestock Phantom a menší je 5.11 Rush 24.

U batohů se rozhodně nevyplatí šetřit a tady rozhodně mohu doporučit jen kvalitní a ověřené modely. 

Nejen členům našeho týmu můžeme nabídnout pomoc nebo radu při výběru vhodného vybavení. Máme s tím už přeci jen nějaké zkušenosti i výsledky... Nebojte se nás kontaktovat.

bottom of page